De kracht van kiezen

De keuzes die we maken vormen ons
De keuze die je niet maakt en de kracht van kiezen

Dit is eigenlijk zo’n onderwerp dat iedereen zou moeten onderzoeken. Kiezen of juist niet kiezen heeft zoveel invloed op ons leven, dat het heel zinnig is om op zijn minst te begrijpen hoe het werkt.

Kiezen gaat altijd over een toekomst die je voor je ziet, die je wilt aangaan. Dat is waarom keuzes de kracht hebben om ons leven te vormen. Je brein heeft het er alleen moeilijk mee, omdat het een toekomst is die maar een beperkte mate van zekerheid biedt. Als je het aan je brein overlaat is niet kiezen de standaard-oplossing. Niet kiezen zorgt ­ervoor dat je verleden doorgezet wordt in je toekomst. Dat biedt dus een soort van zekerheid waar je brein in elk geval blij mee is. De vraag is natuurlijk of jij er ook blij mee bent. Daartussenin zit het twijfelen over wel of niet kiezen en dat kost enorm veel energie. Je kan daar geestelijk en fysiek op leeglopen.

Deze workshop gaat niet over dat je nu ineens moet gaan kiezen, maar dat je weet wat wel of niet kiezen met je dóét. En die kennis kun je gebruiken om zelf te bepalen wat je wilt. Kiezen, of niet kiezen? De keuze is aan jou.

Wat het oplevert

  • Inzicht in de rol van je beperkende gedachten.
  • De vrijheid om wel of niet te kiezen: grip op verleden, heden en toekomst.
  • Zekerheid hebben in een onzekere wereld.
  • De kracht om je eigen leven vorm te geven.

Als onderdeel van de snackmuur

Deze training is onderdeel van de gezonde snackmuur, het incompany-programma van Gedoemanagement dat gaat over het activeren van een interessecultuur.

Terug naar het overzicht

Gezonde snacks aanvragen doe je hier

Als losse snack

Deze training los bestellen kan natuurlijk ook! Alle trainingen en thema's kunnen op maat gemaakt worden voor jouw organisatie. Neem hiervoor contact op met Gedoemanagement. En zie voor ons overige aanbod voor organisaties ook de incompany-sectie op deze website.